Zprávy

Děti
Děti
Mládež
Mládež
Rodiny
Rodiny
Senioři
Senioři

U přehrady vyrostou hrady z písku

13. 7. 2018

Na středu 18. července připravilo statutární město Jablonec nad Nisou u přehrady zcela novou atrakci, a to první Jablonecké pískohrátky. Ty proběhnou na mšenské pláži u Prutu od 10 do 16 hodin.

„Když úbytek vody v přehradě odhalí více břehy, objeví se povrch pokrytý drobnými kamínky. A tak nás napadlo, jak by bylo příjemné, kdyby u toho našeho jabloneckého moře byly vyhřáté písečné pláže,“ popisuje myšlenku vedoucí k Pískohrátkám náměstek jabloneckého primátora Lukáš Pleticha. Než však ulehnete na písečnou pláž, tak si s pískem nejprve pohrají účastníci možná nové tradice.

„Během pondělí 16. a úterý 17. července navezeme na mšenskou pláž 30 tun písku ze Sklopísku Střeleč a ve středu si budeme hrát,“ informuje Pleticha.

Ve středu 18. července pak bude sedm písečných hromad čekat na své zpracovatele – sedm soutěžních družstev. „Od 10 hodin dopoledne se tu bude tvořit z písku na téma hrad. Své síly poměří soutěžní družstva sestavená z účastníků letošních příměstských táborů a jedno družstvo speciální, družstvo vodních skautů. Soutěžit se bude do 15 hodin, během následující hodiny porota vyhodnotí nejlepší díla a v 16 hodin předá ceny,“ popisuje středeční dění u přehrady Jan Štol z magistrátu.

Letošní startovní listina je už uzavřená, ale fandit může přijít kdokoli. Pro diváky a fandy je připravený také kulturní program a jedno velké překvapení po vyhlášení cen, tedy po 16 hodině.

„Chceme, aby se lidé u přehrady dobře bavili a aby se jim na plážích dobře relaxovalo. Když se řekne pláž, představí si každý vyhřátý písek. Obyčejný závoz písku jsme tak povýšili na Pískohrátky. Protože však je třeba na středu vše řádně připravit, poprosím všechny návštěvníky přehrady v pondělí 16. a v úterý 17. července o shovívavost, neboť v tyto dny budeme písek přivážet,“ zve na středu 18. července zájemce k přehradě Lukáš Pleticha.