Zprávy

Děti
Děti
Mládež
Mládež
Rodiny
Rodiny
Senioři
Senioři

Vzdělávání není otázka věku, jablonečtí senioři to vědí

8. 6. 2018

Zakončení druhého semestru 4. cyklu akademie seniorů proběhlo včera (7. 6.) v obřadní síni jablonecké radnice. Vzdělávání seniorů je aktivitou, kterou prostřednictvím Centra sociálních služeb podporuje statutární město Jablonec nad Nisou už několik let. Senioři se vzdělávají v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, informačních technologií, práva, bezpečnosti i psychologie.

Druhý semestr svých seniorských studií zakončilo 38 žen a dva muži. Do pomyslných školních lavic se vrátí znovu v září, aby ve třetím závěrečném semestru vyslechli přednášky na téma zdraví a zdravý životní styl. Pamětní listy, květiny a malé dárečky jim předali náměstek primátora Miloš Vele a zástupkyně ředitelky CSS paní Helena Kůsová.

„Přeji vám do vašeho dalšího vzdělávání hodně zdraví a sil. Dneska, kdyby se člověk nevzdělával, neuměl by si pomalu ani zapnout televizi,“ s nadsázkou přál akademikům Miloš Vele a vzpomínal, že před čtyřmi lety sám seniorům přednášel na téma výpočetní technika. „Pak přišly jiné povinnosti a na tyhle milé aktivity už nebyl čas,“ usmíval se Vele.

Slavnostní okamžik podtrhlo vystoupení pozounistů Brass Jablonec z místní základní umělecké školy a na závěr zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur.

Po obřadu zakončení na akademiky ještě čekala prohlídka Legiovlaku, který v těchto dnech stojí na jabloneckém nádraží. Seniory doprovodil a se zájmem si historii československých legionářů vyslechl i Miloš Vele.