Zprávy

Evropské peníze míří i do propagace turistiky na Jablonecku
1. 3. 2017

Jablonecké kulturní a informační centrum získalo pro letošní rok dotaci z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Nisa, díky které bude moci více propagovat Jablonec nad Nisou a okolí, a to především se zaměřením na polské návštěvníky.

Jarní prázdniny s Vikýřem
28. 2. 2017

Celou řadu zajímavých aktivit připravil v uplynulém prázdninovém týdnu pro děti i městský Dům dětí a mládeže Vikýř. Nosným bodem programu byly tradičně tábory plné originálních zážitků.

Aktuality z pediatrie
27. 2. 2017

Nemocnice Jablonec nad Nisou přichází s několika příznivými zprávami týkajícími se úzce jejího dětského oddělení. Najdete mezi nimi také charitativní výzvu i milé pozvání.

Radnice v duchu Karla Wintera
23. 2. 2017

Interiéry jablonecké radnice prochází dalšími stavebními úpravami. Pokračuje tak snaha vedení města navrátit radničním prostorám jejich původní vzhled v podobě, v jaké byly navrženy architektem Karlem Winterem ve 30. letech minulého století.

Letní kino v zimě od Vikýře
21. 2. 2017

Skutečně netradičním počinem přispělo letos do programu Národního týdne manželství v našem městě Středisko volného času Vikýř. Zájemcům připravilo LETNÍ KINO V ZIMĚ!

Hudba pro šťastné manželství a rodinu
20. 2. 2017

Do letošního městského programu Národního týdne manželství se aktivně zapojilo také Studio pro děti Oříšek. Zájemcům nabídlo rodinný koncert s hudební školou Yamahou.

Salsa Night 2017
20. 2. 2017

K již tradičním vrcholům každoročního připojení se Jablonce nad Nisou ke kampani Národní týden manželství patří žhavé latinskoamerické rytmy. A také letos ve velkém sále městského Eurocentra naplno propukla rozverná Salsa Night.

Jarní prázdniny
17. 2. 2017

Jarní prázdniny obvykle trvají jeden týden. Přesné termíny všech období volna s předstihem určuje směrnice ministerstva školství. Podle organizace školního roku 2016/2017 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích jsou jarní prázdniny rozděleny do šesti termínů.

 

Nový portál pomůže žadatelům snadno projít dotacemi Libereckého kraje
17. 2. 2017

Dotacemi krok za krokem provede žadatele nový internetový portál Libereckého kraje. Začal fungovat v polovině února a je určen zájemcům o dotaci z krajského rozpočtu. Uživatelé tam najdou všechny potřebné informace i dokumenty pro podání žádostí a zejména podrobný návod, jak při žádání o podporu postupovat.