Zprávy

Den otců
20. 6. 2017

Letošní rok slavili děti se svými táty Den otců opět u jablonecké přehrady.

Den rodiny
15. 5. 2017

I přes nepřízeň počasí bylo možné oslavit v neděli na přehradě Den rodiny. Vikýř připravil akci  v retro stylu.

Prázdniny v jabloneckých školkách
24. 4. 2017

I letos v létě Jablonec nad Nisou zajistí v sedmi týdnech prázdninový provoz v mateřských školách. Všechny mateřinky budou zavřené pouze v prvním prázdninovém týdnu, kdy jsou jen 3 pracovní dny a pak v týdnu od 31. 7 do 4. 8.

 

Vylosování rodinných karet
19. 4. 2017

Projekt Jablonecká rodinná karta - sport prochází výraznými změnami systému, o kterých budeme informovat v příštím týdnu. Nyní u této příležitosti došlo také na slosování vydaných karet o věcné ceny.

Příjímací řízení na střední školy s maturitou po sedmi letech v nové podobě
12. 4. 2017

V letošním roce se poprvé uskuteční plošné jednotné zkoušky do maturitních oborů středních škol. Prvním termínem je 12. duben. Jedná se o přijímací zkoušky, které připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) ve spolupráci s CERMATEM – Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání.

V Libereckém kraji ve čtvrtek autobusy pojedou, stávka řidičů nebude
5. 4. 2017

Po úterním jednání vedení kraje, tří majoritních dopravců a zástupců odborářů je jasné, že stávka řidičů příměstských autobusů v Libereckém kraji ve čtvrtek 6. dubna nebude. Podle hejtmana Martina Půty se někteří řidiči připojí pouze symbolicky, třeba reflexní vestou na svém oblečení. Ani jeden z autobusových dopravců ale provoz nezastaví.

Duben – měsíc bezpečnosti
5. 4. 2017

Proč býval duben měsíc bezpečnosti? Duben je takový zvláštní měsíc. Nejen že v něm vylézají hadi a štíři, ale na našich silnicích se opět po zimě začínají hemžit nejrůznější přibližovadla, uložená přes zimu v garážích, kůlnách, stodolách či sklepích.

Podruhé se sídlo Libereckého kraje zahalí do modré barvy
31. 3. 2017

Modrou barvou bude zářit celou noc z neděle 2. dubna na pondělí 3. dubna budova Krajského úřadu Libereckého kraje. Nasvícením čelní stěny libereckého mrakodrapu a úvodní strany internetových stránek se kraj připojí ke kampani „Česko svítí modře“. Jejím cílem je zvýšit povědomí společnosti o problematice autismu.