Zprávy

Čtenář roku 2017
10. 3. 2017

České knihovny v rámci kampaně Březen - měsíc čtenářů hledají své nejlepší čtenáře, aby je mohly ocenit a poděkovat jim za aktivní využívání knihovnických služeb. Letos se hledala nejlepší čtenářská babička.

 

Jablonecké ekocentrum získalo pro děti nové pomůcky
6. 3. 2017

Zkoumat a bádat děti přirozeně baví. Své o tom vědí v jabloneckém ekocentru, kde se snaží nejmladší generaci přiblížit přírodu i její zákonitosti hravou a prožitkovou formou. Letos budou výukové programy rozšířeny díky dotaci z rozpočtu Libereckého kraje.

Březen - měsíc čtenářů 2017
3. 3. 2017

K akci BMČ se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka! Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti.

Březen - Měsíc knihy
2. 3. 2017

Měsíc březen je už více jak 60 let spojován s Měsícem knihy, pojďme si připomenout jak tomu bylo dříve a srovnejme situaci s knižním světem dnes. Má ještě tištěná kniha své místo na trhu a jaké knižní akce se s měsícem březnem pojí?

Základní školy otvírají své dveře
1. 3. 2017

Novela školského zákona přinesla řadu změn, mimo jiné také nové termíny zápisů do mateřských i základních škol. V Jablonci nad Nisou je zápis do základních škol stanovený na 6. dubna a dny otevřených dveří začínají 7. března. Zápisy do mateřských škol se v Jablonci uskuteční 10. května. Mateřinky dveře veřejnosti otevřou v průběhu března a dubna.

Masopustní průvod městem
1. 3. 2017

Letošní únor byl v Jablonci nad Nisou zakončen Masopustním průvodem městem. Tradiční rej masek za doprovodu živé hudby zorganizovalo jako každý rok Centrum pro rodinu Jablíčko.

Jarní prázdniny s Vikýřem
28. 2. 2017

Celou řadu zajímavých aktivit připravil v uplynulém prázdninovém týdnu pro děti i městský Dům dětí a mládeže Vikýř. Nosným bodem programu byly tradičně tábory plné originálních zážitků.