Zprávy

Zájemci mohou žádat o podporu na aktivity pro děti a mládež
13. 3. 2017

Rada Libereckého kraje na svém zasedání 7. března schválila podmínky a vyhlášení Programu k naplňování Koncepce podpory mládeže na krajské úrovni 2017. Žadatelé mohou o finanční podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje žádat již nyní.

Čtenář roku 2017
10. 3. 2017

České knihovny v rámci kampaně Březen - měsíc čtenářů hledají své nejlepší čtenáře, aby je mohly ocenit a poděkovat jim za aktivní využívání knihovnických služeb. Letos se hledala nejlepší čtenářská babička.

 

Mezinárodní den žen
8. 3. 2017

8. 3. - Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovali za zlepšení životních podmínek.

Jablonecké ekocentrum získalo pro děti nové pomůcky
6. 3. 2017

Zkoumat a bádat děti přirozeně baví. Své o tom vědí v jabloneckém ekocentru, kde se snaží nejmladší generaci přiblížit přírodu i její zákonitosti hravou a prožitkovou formou. Letos budou výukové programy rozšířeny díky dotaci z rozpočtu Libereckého kraje.

Březen - měsíc čtenářů 2017
3. 3. 2017

K akci BMČ se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka! Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti.

Březen - Měsíc knihy
2. 3. 2017

Měsíc březen je už více jak 60 let spojován s Měsícem knihy, pojďme si připomenout jak tomu bylo dříve a srovnejme situaci s knižním světem dnes. Má ještě tištěná kniha své místo na trhu a jaké knižní akce se s měsícem březnem pojí?

Masopustní průvod městem
1. 3. 2017

Letošní únor byl v Jablonci nad Nisou zakončen Masopustním průvodem městem. Tradiční rej masek za doprovodu živé hudby zorganizovalo jako každý rok Centrum pro rodinu Jablíčko.