Zprávy

Děti
Děti
Mládež
Mládež
Rodiny
Rodiny
Senioři
Senioři
Na Proseči vzniklo fitko
18. 10. 2018

Horní Proseč získala během letních měsíců nové sportoviště. Na ploše téměř 2 300 m2 vznikla za 0,5 milionu korun z městské pokladny venkovní posilovna pro dospělé. Najdete zde moderní fitness prvky a workoutovou sestavu, která slouží pro posílení celého těla a plochu s brankami třeba na fotbálek.

Týden seniorů, to je díky za celoživotní práci
25. 9. 2018

V pondělí začal v kostele sv. Anny společným koncertem seniorského sboru Izerína a dětského pěveckého sboru Rolnička ze ZŠ Liberecká 26 již 18. ročník Týdne seniorů. Opět je připravený bohatý kulturní a společenská až do neděle 30. září.

Bezpečí v každém věku
13. 8. 2018

Statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci a na podnět komise prevence kriminality připravilo podzimní cyklus pravidelných kurzů sebeobrany pro seniory s názvem Bezpečí v každém věku.

Marie Dvořáková z Jablonce získala studentského Oscara
1. 8. 2018

Ve středu 1. srpna přijal na jablonecké radnici náměstek primátora Miloš Zahradník filmovou režisérku Marii Dvořákovou, držitelku studentského Oscara. Toto ocenění pro mladé režiséry každoročně uděluje Akademie filmového umění a věd v americkém Hollywoodu.

U přehrady vyrostou hrady z písku
13. 7. 2018

Na středu 18. července připravilo statutární město Jablonec nad Nisou u přehrady zcela novou atrakci, a to první Jablonecké pískohrátky. Ty proběhnou na mšenské pláži u Prutu od 10 do 16 hodin.

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2018 – zná své vítěze
9. 7. 2018

Dne 21. 6. 2018 ve 14 hodin proběhlo na Krajském úřadě Libereckého kraje slavnostní vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel 2018. Jedná se o prestižní soutěž zaměstnavatelů z Libereckého kraje, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti.

Vzdělávání není otázka věku, jablonečtí senioři to vědí
8. 6. 2018

Zakončení druhého semestru 4. cyklu akademie seniorů proběhlo včera (7. 6.) v obřadní síni jablonecké radnice. Vzdělávání seniorů je aktivitou, kterou prostřednictvím Centra sociálních služeb podporuje statutární město Jablonec nad Nisou už několik let. Senioři se vzdělávají v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, informačních technologií, práva, bezpečnosti i psychologie.

Řidiči letos jezdili bezpečně
1. 6. 2018

Při tradiční květnové preventivní akci jablonecké městské policie děti v doprovodu strážníků apelovaly na řidiče, aby jezdili bezpečně. Společné hlídky dětí a strážníků zastavily 66 vozidel a rozdali 51 jablek za odměnu a 15 citrónů jako trest pro nezodpovědné automobilisty.