Tipy na akce pro rodiny

Jizerkovi
Jizerkovi
Pozvánky
Pozvánky
Prázdniny
Prázdniny
Prorodinné organizace
Prorodinné organizace

Jablonecké kostely otevřeny

13. 7. 2017

Cyklus „Jablonecké kostely otevřeny“ vstupuje letos do jubilejní desáté sezóny.

Smyslem akce je zpřístupnit sakrální památky i mimo bohoslužby a nabídnout veřejnosti možnost klidné prohlídky interiéru, tiché meditace nebo hudebního zážitku.

V letní sezoně mezi 11. 7. – 29. 8. 2016 se v Jablonci nad Nisou otevřou vždy na jeden den v týdnu čtyři sakrální stavby. Budou zpřístupněné kostely sv. Anny, Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského – všechny v centru města – a opět i kostel Nejsvětější Trojice ve Mšeně. (Z důvodu rekonstrukce je zatím stále nepřístupný secesní starokatolický kostel Povýšení sv. Kříže na náměstí B. Němcové.) Chrámy otevřou návštěvníkům své brány každé úterý od 10 do 17 h. Oblíbenou součástí cyklu jsou podvečerní koncerty v jednom z kostelů vždy od 17 h. Pro letošní ročník budou tematicky zaměřené na varhanní hudbu z různých zemí. Posluchači tak budou mít možnost porovnat díla německých, francouzských i českých varhanních mistrů a zároveň posoudit širokou výrazovou škálu jabloneckých varhan.

Kostel sv. Anny je přístupný od 24. 6. do 3. 9. denně od 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie se zde koná výstava českého ateliérového skla NO LIMITS. Vstup je zpoplatněn. Více...

Desáté jubilem cyklu Jablonecké kostely otevřeny pak oslaví především koncert k poctě svaté Anny konaný jako součást cyklu v kostele sv. Anny v úterý 25. 7. V rámci koncertu bude představeno CD Jablonecké varhany - hudební dárek a poděkování všem příznivcům dobré hudby. CD bude v prodeji po koncertě a v turistickém infocentru.

Vstupné na koncerty je v dobrovolné výši.

Poznámka:
Kostel sv. Anny je přístupný denně 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie se zde koná výstava českého ateliérového skla NO LIMITS. Vstup je zpoplatněn (netýká se podvečerních koncertů). Více na www.msb-jablonec.cz.
 

Program:

11. července 2017 v kostele Nejsvětější Trojice ve Mšeně: Italský večer, Jiřina Dvořáková Marešová (varhany), Irena Troupová (soprán)

18. července 2017 v kostele Dr. Farského na nám. Dr. Farského: Německý večer, Ivana Michalovičová (varhany), Eva Myslivcová (flétna)

25. července 2017 v kostele sv. Anny: Koncert ke cti sv. Anny, Michal Novenko (varhany), Aleš Tvrdík (klarinet), Karolína Grebeníčková (zpěv)

1. srpna 2017 v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním nám.: Francouzský večer, Přemysl Kšica (varhany), Anna Veverková (housle)

8. srpna 2017 v kostele Nejsvětější Trojice ve Mšeně: Český večer, Jiřina Dvořáková Marešová (varhany), Jiří Bachtík (trubka)

15. srpna 2017 v kostele Dr. Farského na náměstí Dr. Farského: Rakouský večer, Marie Zahrádková (varhany), Eva-Maria Tockner (Rakousko,flétna)

22. srpna 2017 v kostele sv. Anny v Kostelní ulici: Moravský večer, Jan Gottwald (varhany), Jan Žďánský (violoncello)

29. srpna 2017 v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí: Holandský večer, Táňa Gricová a Drahoslav Gric (varhany)