Rodinná politika města

Koncepce rodinné politiky
Koncepce rodinné politiky
Krajská rodinná politika
Krajská rodinná politika
Projekty
Projekty
Slevy pro rodiny
Slevy pro rodiny
Další trojice organizací přátelských rodině je z Jablonce
Projekty

Zástupci vítězů soutěže Společnost přátelská rodině v Libereckém kraji převzali v pondělí 24. října ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou z rukou náměstka primátora Pavla Svobody a Rut Kolínské, prezidentky Sítě pro rodinu, certifikáty, které síť uděluje od roku 2004. Držiteli se staly NADĚJE Jablonec nad Nisou, ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ - Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou a Tadeáškovy jesličky. Další certifikáty získala ještě dvě mateřská centra.

Dotazník pro rodiny
Krajská rodinná politika

Liberecký kraj připravuje Strategický plán rodinné politiky. Na jeho obsahu se mohou pdílet i občané kraje vyplněním dotazníku pro rodiny s dětmi.

Koncepce prorodinné politiky
Koncepce rodinné politiky

Město Jablonec nad Nisou má schválenou Koncepci prorodinné politiky, která určuje hlavní cíle prorodinných aktivit.

Nastavení systémové podpory rodin s dětmi
Krajská rodinná politika

Od září 2016 probíhá projekt Libereckého kraje, který se zaměřuje na potřeby rodin s dětmi v rámci Libereckého kraje. Aktivity projektu budou realizovány 3 roky.

Peněžitá pomoc v mateřství

V souvislosti s těhotenstvím, mateřstvím a péčí o novorozené dítě náleží z nemocenského pojištění peněžitá pomoc v mateřství.

Přehled sociálních služeb budou mít zájemci poprvé v mobilu
Krajská rodinná politika

Informace o tom, kde najít v nejbližším okolí domov pro seniory nebo zařízení pro zdravotně postižené, anebo kam se obrátit, když člověk například potřebuje využít některou z terénních sociálních služeb, budou mít historicky vůbec poprvé zájemci ve svém mobilním telefonu. Mobilní aplikace je jedním z cílů projektu, nazvaného Podpora procesů střednědobého plánování, síťování a financování sociálních služeb v Libereckém kraji.