Rodinná politika města

Koncepce rodinné politiky
Koncepce rodinné politiky
Krajská rodinná politika
Krajská rodinná politika
Projekty
Projekty
Slevy pro rodiny
Slevy pro rodiny
Přídavek na dítě

Přídavek na dítě je základní, dlouhodobou dávkou, poskytovanou rodinám s dětmi, která jim pomáhá krýt náklady, spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí.

Projekt Jablonecká rodinná karta – sport
Projekty

Tato speciální karta opravňuje držitele využívat výhod na jabloneckých městských sportovištích z projektu vyplývajících za dodržení jedné základní podmínky – společná návštěva sportoviště v minimálním počtu jednoho dospělého a jednoho dítěte do 15-ti let.

Rodičovský příspěvek

Nárok na rodičovský příspěvek získáte tehdy, pokud jste rodič (matka, otec nebo pěstoun), který celodenně a řádně pečuje o nejmladší dítě v rodině.

Rodinné filmové představení
Slevy pro rodiny

V rámci prorodinné politiky připravilo město ve spolupráci s Eurocentrem rodinné filmové předtavení za zvýhodnou cenu v kině Junior nebo v kině Radnice.

Rodinné víkendové jízdné
Slevy pro rodiny

Od roku 2009 je v Jablonci možné využít  víkendové rodinné jízdenky za zvýhodněné ceny v síti Jablonecké MHD. K dostání jsou v pokladně autobusového nádraží a v Jabloneckém kulturním a informačním centru.

S kartou SPORT je možné ušetřit 350 korun na vstupném
Projekty

Na podzim roku 2016 město společně se Sportem Jablonec v rámci prorodinné politiky vydalo Rodinnou kartu SPORT pro vstup na některé z městských sportovišť. Ta umožňovala po desáté návštěvě využít jakoukoli z nabízených sportovních aktivit zdarma.